Znovu nezadaný? Chce to chladnou hlavu!

shutterstock_243376309

Chlap, který se po dlouhé době s někým rozešel, často při hledání nové partnerky bezradně tápe. Důvod může souviset s faktem, že postrádá trénink. I když tedy v mládí lámal srdce na počkání, teď si marně láme hlavu co a jak. Navíc (zlo)zvyky, které se v dlouhodobém vztahu běžně tolerují, se najednou promění v potenciální minové pole. Existuje tolik témat a signálů, kterým se muž najednou musí úzkostlivě vyhýbat, aby zanechal ten správný dojem na prvním rande, až to mnoho mužů postupně žene do náruče rezignace a letargie. Ale proč? Vždyť balení není žádná věda! 

Následující tipy přinášejí základní vodítka pro muže, kterým se trochu rozklepou kolena nebo hlas, když oslovují ženu, kterou po očku celý večer sledovali. Nedočtete se tu žádné revoluční objevy nebo promyšlené techniky kontroly myšlenek. Tyhle rady jen opakují, co na jisté úrovni všichni muži tuší, ale co často zapomínají – hlavně když podlehnou nervozitě. 

Tak především: pokud chcete rande, musíte vyrazit ven! Nedoufejte, že na cestě z práce ve vlaku potkáte skvělou partnerku. Musíte se socializovat, což ovšem neznamená jít na pivo se svými kumpány! Obnáší to obrážet místa, kde se vyskytuje hodně holek. Takže zkuste třeba hodinu jógy. Zní vám to příliš zženštile? Výborně, pak tam zřejmě nebude žádný konkurent! Nebo navštivte hodinu tance. Vymyslete něco, co vás nakonec může bavit. Pokud se přitom bojíte, co na to vaši kámoši, zamlčte to. Prostě máte každý pátek večer hodinu němčiny. A pokud se vám na józe nepodaří oslnit, zkuste něco jiného.

shutterstock_46143052
Nečekejte, až si vás všimne. Sám se chopte iniciativy.

Pokud jste narazil na ženu, která ve vás vzbudila zájem, chopte se iniciativy. Nečekejte, až si vás všimne. Už vás beztak nejspíš několikrát přistihla, jak na ni civíte. Jestli se zatím znechuceně neobrátil, už jste dosáhl menšího vítězství. Zapomeňte na všechny výmluvy typu „Musím vyrazit domů vyvenčit psa“ nebo „Ta má určitě nějakého nabiječe za rohem“. Dokud to nezjistíte, nemůžete si být jistý. Pokud při oslovení vyjde najevo, že přítele opravdu má, berte celou scénku jako cvičení asertivity.

Než ovšem ženu oslovíte, připravte si nějaký chytlavý začátek. Nemusí jít o hlubokou myšlenku. Internet se hemží vychytralými poznámkami, které sice znějí skvěle, ale málokdy vedou k výsledku. Představte si, že například pronesete: „Nejsi náhodou kouzelnice? Protože kdykoli se na tebe podívám, všechno ostatní zmizí…“ Zní to duchaplně, ale ve skutečnosti je to jen plané předvádění. Když se pokusíte vžít do svého protějšku, co byste na tohle odpověděl? Pokud nedokážete za pár vteřin vymyslet aspoň tři způsoby, jak reagovat, na hlášku zapomeňte. Potřebujete začít konverzaci, takže nejlepší začátky jsou upřímné nebo se tak aspoň pokoušejí vypadat.

Odehrát se to může třeba takhle: „Chci ti poděkovat za to, žes mi o moc zlepšila den. Opravdu díky!“ Potenciální odpověď: „Jakto? / Fakt? / Měl jsi špatný den?“

„Den nebyl nic moc, ale nechci o tom moc mluvit. Můžu ti ale na oplátku koupit drink?“ -„Dobře.“

„Co piješ?“ -„Bloody Mary.“

„To jsem si myslel. Co ti na ní chutná?“ …

Zkrátka vyprovokujte konverzaci a když ji oslovujete, nezapomeňte se usmívat. Pokud se nezadaří, berte to v klidu. Není to vždycky vaše chyba – třeba taky nemá nejlepší den, nebo měla moc Bloody Mary. 😉

Pokud už se dostanete na první rande, hlavně nemluvte o svojí ex, politice a obecně o věcech, které nesnášíte. Vlastně byste spíš měl pokládat zvědavé otázky a poslouchat. Když to nevyjde, považujte to za další trénink. Především se poučte z toho, co fungovalo, co ne a proč.

shutterstock_342299960
Zkuste třeba hodiny moderního tance.

Další faktor výrazně ovlivňující vaše šance jsou vaše koníčky. Zkuste si tedy najít nějaké nové hobby a udělejte něco šíleného! Rozšiřte si svoje obzory a poperte se se svými fóbiemi. Máte strach z výšek? Jděte na kurz skydivingu! Ženy mají rády chlapy, co vzdorují osudu, a vy navíc získáte nové dovednosti a extra sebevědomí. Pokud vás skydiving přeci jen děsí, vraťte se k myšlence hodin tance nebo čehokoli jiného, co jste vždycky chtěli, ale nikdy se k tomu nedostali. A pak už si jen užívejte. Holky oslovíte svým entuziazmem, takže se nebojte vylézt ze své ulity. Navíc koníčky vám později pomohou udržet si vztah. Nikdo totiž nemá rád nudné patrony!